Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Aktualności

Zasilanie awaryjne - Jak poradzić sobie z awarią prądu w mieście?

2022-09-05
200
200

Zasilanie awaryjne - Jak poradzić sobie z awarią prądu w mieście?

2022-09-05

Awarie w dostawie prądu mogą przysporzyć sporo problemów w mieście. W budynkach przestają pracować instalacje alarmowe, monitoringu, ogrzewania, oświetlenia. Nie działa sprzęt domowy, lodówki, zamrażarki, utrudniając codzienne funkcjonowanie mieszkańcom. W biurowcach wyłączają się komputery i serwery przechowujące wrażliwe dane. Jak temu zapobiec? Zainwestować i mieć zawsze w pogotowiu odpowiednio dobrany zastaw zasilania awaryjnego.

Na przekór awarii
Przerwy w dostawie w energii elektrycznej mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników, często niezależnych od nas m.in. warunki pogodowe (silne wiatry, gwałtowne burze, wyładowania atmosferyczne, intensywne opady deszczu i śniegu), awaria instalacji elektrycznej, modernizacja sieci lub remont stacji transformatorowej. Nie będąc wyposażonym w odpowiedni sprzęt zasilający w takiej sytuacji, będziemy narażeni na szereg kłopotów, jak również niebezpieczeństw. W gospodarstwie domowym przestaną działać urządzenia chłodzące żywność, lodówki, chłodziarko-zamrażarki, powodując zepsucie żywności, zaczną wychładzać się grzejniki. W przestrzeniach biurowych może dojść nie tylko do sparaliżowania pracy pracowników, ale również zagrożenia bezpieczeństwa danych ze względu na przerwanie ciągłości pracy serwerów i komputerów. Warto być przygotowanym na taką ewentualność i posiadać dobre zasilanie awaryjne,tym bardziej że awarie prądu pojawiają się w dość niespodziewanych momentach.

Dobry skład - główne części zestawu awaryjnego
Głównym zadaniem zasilania awaryjnego jest zapewnienie dostawy energii elektrycznej do urządzeń gdy brakuje napięcia w sieci.
Standardowy zestaw awaryjny składa się z:
• Zasilacza awaryjnego (np.: z serii sinusPRO E lub sinusPRO W)
• Akumulatora (najczęściej akumulator AGM np.: z serii VPRO)

Najważniejszym elementem jest odpowiedni akumulator. Od pojemności baterii zależy na jak długo wystarczy energii w momencie odcięcia prądu. Akumulator ładowany jest za pomocą prostownika, a całością steruje automatyczny sterownik UPS, który wychwytuje moment gdy nie ma dostępu do prądu z sieci i przełącza zasilanie na zestaw akumulatorów. Wbudowana w zasilaczu awaryjnym przetwornica służy do przetwarzania napięcia stałego z akumulatorów na napięcie przemienne (najczęściej 230VAC) wymagane dla podłączonych urządzeń. Zasilacz awaryjny podłącza się bezpośrednio do gniazda sieciowego bez większej ingerencji w instalację elektryczną. Montaż i konfiguracja sprzętu jest prosta, całkowicie bezpieczna i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej.

Bezradni wobec awarii pieca CO w zimie? 
Zestawy zasilania awaryjnego mają szerokie zastosowanie, począwszy od zasilania awaryjnego pomp CO, kominków z płaszczem wodnym, systemów alarmowych, monitoringu, oświetlenia, bram wjazdowych, komputerów, sterowników, po klimatyzatory, rolety automatyczne, lodówki lub zamrażarki. Dzięki zasilaniu awaryjnemu w okresie zimowym gdy może być potrzebne wielogodzinne zasilanie pieca CO, zasilacze awaryjne z serii Sinus E marki VOLT Polska. Zasilacze te pozwolą na pracę pomp przez długi czas, zabezpieczając piec przed wypaleniem całej zawartości bez groźby zagotowania wody w układzie i uszkodzenia instalacji przez wysokie ciśnienie podczas zaniku napięcia 230V. Jeśli mamy w domu antywłamaniowe rolety automatyczne sterowane tylko przez siłowniki elektryczne, w razie awarii prądu nie musimy obawiać się, że przestaną działać. Wystarczy uruchomić zestaw awaryjny, który zapewni im odpowiednią ilość energii elektrycznej.

UPS, czyli zasilacz bezprzerwowy
Do podtrzymania prądu w sprzęcie komputerowym wystarczą zasilacze awaryjne typu UPS, które również samodzielnie podtrzymają napięcie i zapewnią krótkotrwałe zasilanie robocze. Przy niedużej awarii w dostawie energii w biurze, jeśli nie posiadamy klasycznego inwertera, UPS z przystosowaniem do krótszej pracy również zda egzamin. W ofercie marki VOLT Polska znajduje się m.in. seria zasilaczy awaryjnych sinusUPS od 500 12V+26Ah Aku do 1000 12V+45Ah Aku przeznaczona do bezprzerwowego zasilania komputerów, serwerów, zestawów komputerowych. W jednej obudowie z zasilaczem znajduje się akumulator AGM 26Ah. W przypadku zaniku napięcia z sieci 230VAC urządzenie przełącza się w tryb pracy akumulatorowej (battery mode), pozwalając na dalsze bezprzerwowe działanie systemu oraz zabezpieczenie przed bezpowrotną utratą danych.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Kontakt

Dział handlowy

(58) 341-05-06

sales@voltpolska.pl

9:00 - 16:00

Dział handlowy

(58) 341-38-80

przemek@voltpolska.pl

9:00 - 16:00

Dział handlowy

(22) 100-42-99

bartek@voltpolska.pl

9:00 - 16:00

Pomoc techniczna

(58) 500-81-91

pomoc@voltpolska.pl

9:00 - 16:00

Serwis

serwis@voltpolska.pl

8:00 - 15:00