Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Magazyny energii

Magazyn energii z serii ULTRA-5 51,2V 100Ah 100A to przyszłość instalacji fotowoltaicznych. Urządzenie pozwala zoptymalizować zużycie energii z fotowoltaiki poprzez wykorzystanie wyprodukowanej energii w późniejszych godzinach, gdy panele fotowoltaiczne nie wytwarzają wystarczającej ilości energii np. w nocy. Magazyn energii ma szerokie zastosowanie w przestrzeni prywatnej (m.in. domy jednorodzinne), jak i publicznej (m.in. restauracje, hotele, supermarkety, fabryki etc.).

Magazyn energii - Jak działa?
Magazyn działa na zasadzie gromadzenia, a następnie uwalniania energii elektrycznej w odpowiednim momencie. Słońce nie świeci 24 godziny na dobę, a w większości gospodarstw domowych najwięcej energii zużywa się rano i wieczorem w momencie niedużego nasłonecznienia. Warto więc wytwarzać energię w sprzyjających warunkach, aby później wykorzystać ją właśnie w godzinach największego zużycia prądu. Istnieje kilka różnych technologii magazynowania energii m.in. za pomocą akumulatora, czy superkondensatorów. Nasz magazyn energii oparty jest na akumulatorze składającym się z ogniw wtórnych, będących ogniwem galwanicznym. To dzięki temu możemy korzystać z akumulatora wielokrotnie poprzez rozładowywanie i ładowanie. Akumulator gromadzi i uwalnia energię za sprawą odwracalnej reakcji chemicznej, która zachodzi w elektrolicie oraz na styku elektrolitu i elektrod.

Magazyn energii do fotowoltaiki
Magazyn energii w instalacji fotowoltaicznej jest kluczowy dla niezależności energetycznej. Gromadzi nadmiar energii w okresach intensywnego nasłonecznienia, umożliwiając korzystanie z niej w chwilach słabszej produkcji. To optymalizuje wykorzystanie energii w godzinach szczytu, redukując koszty zakupu energii z sieci. Magazyn umożliwia także dostęp do energii nawet w nocy, zwiększając stabilność i efektywność systemu fotowoltaicznego.

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?
Inwestycja w magazyn energii to krok do niezależności, efektywnego korzystania z energii i wsparcia odnawialnych źródeł energii. Magazyn energii pozwala na gromadzenie i przechowywanie nadmiaru energii, dzięki czemu możesz korzystać z własnych zasobów energetycznych. Niezależnie od zmienności warunków atmosferycznych, czy dostępności energii z zewnętrznych źródeł. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne magazyny energii, które m.in. współpracują z instalacją fotowoltaiczną, są wykonane w technologii LiFePO4 zapewniającej długą żywotność, posiadają pełen system zabezpieczeń.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze magazynu energii?
Wybierając magazyn energii należy rozważyć kilka tych czynników:
1.    Pojemność magazynu (Ah): Sprawdź pojemność magazynu, czyli ilość energii, jaką może przechować. Wybierz pojemność dostosowaną do zapotrzebowania Twojej instalacji fotowoltaicznej, uwzględniając m.in. okresy intensywnego nasłonecznienia i niskiego zużycia.
2.    Moc wyjściowa (kW): Moc wyjściowa określa, ile energii magazyn jest w stanie dostarczyć do instalacji odbiorczej.
3.    Cykle życia: Sprawdź liczbę cykli ładowania i rozładowywania magazynu. Jeden cykl to pełne naładowanie i rozładowanie baterii. Im wyższa liczba cykli, tym dłuższa żywotność magazynu.
4.    Gwarancja: Sprawdź, jaka długa jest gwarancja na magazyn np. 10 lat.


Kategorie

Menu

Menu

Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Kontakt

INFOLINIA - (58) 500-85-62

Poniedziałek - Piątek | 9:00 - 16:00

--

1. Dział handlowy

2. Pomoc techniczna

3. Reklamacje

4. Rozliczenia i finanse

5. Wysyłki

6. KsięgowośćZapytania hurtowe - HURT VOLT POLSKA

hurt@voltpolska.plDział handlowy - KRZYSZTOF

sales@voltpolska.plDział handlowy - PRZEMEK

przemek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - BARTEK

bartek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - DAMIAN

damian@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - KAROL

karol@voltpolska.plReklamacje i serwis

dominik@voltpolska.pl

patryk@voltpolska.plSerwis

serwis@voltpolska.plDział produktowy i marketing

noemi@voltpolska.pl

marek@voltpolska.pl