Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Pompy obiegowe OPTI ECO

Pompy obiegowe C.O. i C.W.U

Czym są pompy obiegowe C.O.?
Pompy obiegowe C.O. to urządzenia przeznaczone do wymuszania obiegu wody w systemach centralnego ogrzewania. Działają na zasadzie wprawiania cieczy w ruch przy odpowiednim ciśnieniu, aby woda mogła dotrzeć do każdego punktu poboru. Urządzenia są przystosowane do pracy przy wysokich temperaturach - 100°C.

Jakie są rodzaje pomp obiegowych C.O.?
Pompy obiegowe C.O. ze względu na konstrukcję dzielą się na pompy bezdławnicowe oraz dławnicowe.

Czym charakteryzują się pompy bezdławnicowe?
Pompy bezdławnicowe posiadają silnik oraz łożyska, które omywane są tłoczoną cieczą. Woda, która przepływa przez silnik pompy chłodzi jednostkę napędową, ograniczając ryzyko jej przegrzania i przeciążenia. Pompy zapewniają szybki przepływ wody przez instalację, dzięki czemu sprawdzają się w przypadku rur o mniejszej średnicy m.in. w obiektach mieszkalnych.

Czym charakteryzują się pompy dławnicowe?
Pompy dławnicowe posiadają silnik, który jest oddzielony od pompowanej cieczy.  Są bardziej wydajne i sprawne niż pompy bezdławnicowe. Znajdują szerokie zastosowanie w instalacjach wymagających większych wydajności oraz wysokości podnoszenia m.in. w zakładach przemysłowych.
Wybór odpowiedniej pompy obiegowej dla Twojego domu

Na co należy zwrócić uwagę?
W domowych systemach ogrzewania coraz częściej wybierana jest elektroniczna pompa obiegowa, która dostosowuje swoje parametry do potrzeb i warunków pracy, co minimalizuje zużycie energii i dostarcza wody w odpowiednich ilościach. Pompa CO wysokiej jakości zapewnia stabilny przepływ cieczy przy optymalnym ciśnieniu roboczym oraz odpowiedniej wysokości podnoszenia, co jest szczególnie istotne w dużych budynkach.

Kluczowe parametry, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pompy obiegowej, to jej wydajność, ciśnienie robocze oraz wysokość podnoszenia.

  1. Wysoka wydajność, czyli ilość wody, jaką może pompa może przetłoczyć w jednostce czasu. Przykładowo, przy wyborze pompy do domu jednorodzinnego jej maksymalny przepływ powinien wynosić 500 litrów na godzinę, czyli 0,5 m³/h. To zapewni odpowiednią wydajność dla takiej instalacji.
  2. Jeśli chodzi o wysokość podnoszenia, pompy obiegowe charakteryzują się niską wysokością podnoszenia oraz ciśnieniem roboczym wynoszącym około 10 barów, co pozwala na pokonanie oporów w instalacji wodnej.
  3. Solidna konstrukcja - korpus wykonany z mosiądzu, brązu lub stali nierdzewnej. Pompa obiegowa powinna być również wyposażona w przewód zasilający.
  4. Jeśli szukasz urządzenia, które pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacji i ograniczyć większe zużycie energii warto zdecydować się na pompę obiegową dostosowaną do parametrów Twojej instalacji. Pompy te zapewniają niezawodny obieg ciepłej wody użytkowej, co jest niezbędne zarówno w przypadku domowych systemów grzewczych, jak i przemysłowych rozwiązań.
  5. Wreszcie, aby pompa obiegowa działała sprawnie przez lata, istotne jest także utrzymanie odpowiednich warunków pracy, takich jak kontrola wydajności oraz regularne przeglądy techniczne.
  6. Wymiary pompy, które są istotne przy montażu urządzenia np. w obudowie kotła. Popularnym rozwiązaniem jest pompa obiegowa o długości montażowej 180 lub 130mm.

Główne cechy pomp cyrkulacyjnych C.W.U

  1. Pompy cyrkulacyjne to urządzenia, które przeznaczone są do tłoczenia wody o podwyższonej temperaturze w instalacjach, które przygotowują ciepłą wodę użytkową C.W.U. Ich głównym zadaniem jest utrzymywanie stałego ciśnienie i temperatury cieczy we wszystkich punktach układu.
  2. Działają na podobnej zasadzie i mają zbliżoną konstrukcję jak pompy obiegowe. Różnice tkwią w zastosowaniach. Pompy obiegowe stosuje się w systemach chłodniczych i grzewczych, pompy cyrkulacyjne wyłącznie w systemach do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.
  3. Znajdują szerokie zastosowanie, zarówno w obiektach prywatnych (domki jedno- czy wielorodzinne), jak i przemysłowych, rolniczych.
  4. Pompy cyrkulacyjne C.W.U sprzyjają oszczędzaniu wody z względu na to, że ciepła woda dostępna jest od razu w chwili odkręcenia kranu, niezależnie od liczby miejsc jej poboru. Są więc to urządzenia energooszczędne, ekonomiczne, przyjazne środowisku.
  5. Elektroniczne pompy cyrkulacyjne C.W.U ze względu na pracę w wysokiej temperaturze wykonane są z solidnego materiał jak m.in. stal nierdzewna, mosiądz, czy brąz.
  6. Pompy cyrkulacyjne  C.W.U mają bardzo długi okres eksploatacji.
Kategorie

Menu

Menu

Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Kontakt

INFOLINIA - (58) 500-85-62

Poniedziałek - Piątek | 10:00 - 16:00

--

1. Dział handlowy i realizacja zamówień

2. Dział techniczny

3. Reklamacje i serwis

4. Rozliczenia i windykacja

Zapytania hurtowe - HURT VOLT POLSKA

hurt@voltpolska.pl

Dział handlowy - KRZYSZTOF

sales@voltpolska.pl

Dział handlowy - PRZEMEK

przemek@voltpolska.pl

Dział handlowy i pomoc techniczna - BARTEK

bartek@voltpolska.pl

Dział handlowy i pomoc techniczna - DAMIAN

damian@voltpolska.pl

Dział handlowy i pomoc techniczna - KAROL

karol@voltpolska.pl

Reklamacje i serwis

dominik@voltpolska.pl

patryk@voltpolska.pl

Serwis

serwis@voltpolska.pl

Dział produktowy i marketing

noemi@voltpolska.pl

marek@voltpolska.pl