Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Aktualności
784

Zasada działania regulatorów pokojowych, czyli jak oszczędzać energię cieplną

Zasada działania regulatorów pokojowych, czyli jak oszczędzać energię cieplną

2023-03-13784

Jak zarządzać temperaturą w domu, by obniżyć wysokość comiesięcznych rachunków i zapewnić przyjemne ciepło domownikom? Jednym z efektywnych sposobów jest zainstalowanie termostatów pokojowych. To niedużych rozmiarów urządzenia, które sterują energią cieplną na podstawie analizy temperatury. Pozwalają odpowiednio gospodarować komfortem cieplnym w pomieszczeniach i tym samym obniżyć rachunki za ogrzewanie. Możliwość regulacji ciepła jest prosta, wygodna i precyzyjna.

W jaki sposób działa termostat pokojowy i oszczędza energię?

Komunikacja przewodowa lub bezprzewodowa (wifi)

Do głównych zadań termostatu pokojowego należy sterowanie pracą pieców CO na podstawie temperatury w pomieszczeniu, w którym są zamontowane. Zapewnia to właściwy przebieg procesu spalania i tym samym ekonomiczne wytwarzanie ciepła. Termostat łączy się przewodowo lub bezprzewodowo z piecem CO. Nowoczesne modele komunikują się bezprzewodowo, dzięki praktycznej funkcji wifi (bezprzewodowa łączność), która eliminuje m.in. potrzebę montowania specjalnego okablowania. Wystarczy standardowa instalacja elektryczna oraz odpowiednie urządzenie systemowe. Przede wszystkim jednak główną zaletą wifi jest możliwość sterowania wszystkimi parametrami termostatu za pomocą smartfonu z dowolnego miejsca w domu lub poza nim. Termostaty pokojowe umożliwiają ustawienie temperatury w trakcie naszej obecności oraz jej zmianę, kiedy nas nie ma (praca, szkoła, wakacje, zakupy etc.). Termostat pilnuje, żeby nie było zbyt zimno lub zbyt ciepło w poszczególnych pomieszczeniach. To pozwoli zaoszczędzić energię i zagwarantuje komfort cieplny w domu.

https://voltpolska.pl/dom-i-ogrod/comfort-wt-02-radiowy-nadajnik-termostat-pokojowy.html

Programowanie cykli

Aby nastawić odpowiednią temperaturę należy skorzystać z programowalnych cykli (4 cykle przez 7 dni w tygodniu). Termostat pokojowy będzie utrzymywał pożądaną przez nas temperaturę (komfortową, ekonomiczną) zależnie od ustawionego programu i cyklu. Ciepło przekazywane będzie tylko wtedy kiedy będzie na nie zapotrzebowanie i tylko we wskazanym miejscu tak, aby wszędzie panowała ustalona przez domowników temperatura. Dzięki takiej regulacji temperatury również zmniejsza się zużycie prądu.

Funkcja otwartego okna (OWD)

(OWD), czyli Open Window Detectionto bardzo praktyczna funkcja, która polega na tym, że termostat pokojowy wyłącza grzanie, gdy wykryje nagły spadek temperatury w pomieszczeniu (2°C w ciągu 15 minut domyślnie). Pomaga to oszczędzić energię o chronić instalację grzewczą przed niepotrzebnymi zatrzymaniami i uruchomieniami.

Blokada rodzicielska

Przydatna funkcja dla wszystkich, którzy posiadają dzieci. Blokada uchroni nas przed niekontrolowanym korzystaniem z urządzenia przez dzieci i marnowaniem energii.

Czy miejsce umieszczenia termostatu pokojowego wpływa na jego energooszczędność?

Aby w pełni wykorzystać możliwości energooszczędne termostatów pokojowych należy pamiętać o kilku kwestiach podczas montowania urządzenia w domu:

1. Termostat pokojowy należy mieścić na ścianie wewnętrznej pomieszczenia, która nie jest mocno nasłoneczniona.
2. Termostat pokojowy powinien być oddalony od źródeł ciepła, takich jak kominek, piekarnik lub żarówki halogenowe. Mogą zaburzać rzeczywisty pomiar temperatury przez termostat.
3. W celu utrzymania odpowiedniej cyrkulacji powietrza wokół urządzenia nie powinniśmy zakrywać go zasłonami, zastawiać meblami, czy zasłaniać otwartymi drzwiami.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Kontakt

INFOLINIA - (58) 500-85-62

Poniedziałek - Piątek | 9:00 - 16:00

--

1. Dział handlowy

2. Pomoc techniczna

3. Reklamacje

4. Rozliczenia i finanse

5. Wysyłki

6. KsięgowośćZapytania hurtowe - HURT VOLT POLSKA

hurt@voltpolska.plDział handlowy - KRZYSZTOF

sales@voltpolska.plDział handlowy - PRZEMEK

przemek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - BARTEK

bartek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - DAMIAN

damian@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - KAROL

karol@voltpolska.plReklamacje i serwis

dominik@voltpolska.pl

patryk@voltpolska.plSerwis

serwis@voltpolska.plDział produktowy i marketing

noemi@voltpolska.pl

marek@voltpolska.pl