Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Aktualności
630

Grzejnik elektryczny. Jaki wybrać?

Grzejnik elektryczny. Jaki wybrać?

2023-02-14630

Powracająca zima, a przede wszystkim coraz większe rachunki za prąd i energię skłaniają nas do szukania oszczędności w domowym budżecie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo dużo energooszczędnych i ekologicznych urządzeń, które generują mniej prądu niż standardowy sprzęt.

Przykładowo, termostaty z serii HT/WT: pozwalają m.in. na dokładną i precyzyjną regulację zużycia energii w domu. Można nastawiać inną temperaturę podczas pobytu w domu, inną będąc w pracy, czy na zakupach. Termostat będzie pilnował, aby nie było zbyt zimno ani zbyt ciepło w pomieszczeniach. Wszystko to wpływa na obniżenie rachunków oraz podwyższa codzienny komfort życia.

Jak dobrać grzejnik elektryczny, aby spełniał nasze oczekiwania?

Kolejnym sposobem na oszczędzanie energii jest odpowiednio dobrany grzejnik elektryczny. Do najbardziej popularnych na rynku należą grzejniki elektryczne, które ze względu na sposób generowania ciepła dzielą się na konwektorowe oraz olejowe. Wybierając odpowiedni model należy wziąć pod uwagę takie kryteria, jak m.in. moc, przydatne funkcje i rozwiązania, rozmiar, design, cenę.

Grzejniki konkwektorowe – seria TERMOGLASS

https://voltpolska.pl/dom-i-ogrod/termoglass-2000w-wi-fi-czarny-bialy-grzejnik-elektryczny.html

Grzejniki w swojej codziennej pracy wykorzystują zjawisko tzw. konwekcji. Polega to w dużej mierze na tym, że urządzenia zasysają zimne powietrze, podgrzewają, unoszą do góry i ogrzewają pomieszczenie. Do przepływu powietrza wokół elementów grzewczych nie jest potrzebny wentylator, wystarczy naturalny ruch wynikający właśnie z unoszenia się podgrzewanego powietrza. Jedną z ich większych zalet jest to, że od razu po włączeniu generują ciepło i ogrzewają całe wnętrze. Wystarczy podłączyć urządzenie do sieci i zawiesić na ścianie lub postawić na podłodze. Jest to więc idealne energooszczędne rozwiązanie dla wszystkich, który potrzebują szybko ogrzać mieszkanie, sklep, czy restaurację.

Najważniejsze zalety grzejników konwektorowych:

  1. Duża moc (1600-2000W).
  2. Połączenie z W-FI: nowoczesna komunikacja, która pozwala sterować grzejnikiem z dowolnego miejsca. Przydatna funkcja dla wszystkich wielbicieli innowacyjnych rozwiązań typu smart home.
  3. Wszystkie najbardziej popularne dla tych urządzeń tryby pracy oraz funkcje. „Tryb ECO”, który pozwala maksymalnie wykorzystać energię i dzięki temu obniżyć koszty. „Tryb Ochrona” zapobiegający zamarzaniu.  Blokada  rodzicielska, która chroni urządzenie przed niekontrolowanym ustawianiem parametrów grzejnika przez dzieci.
  4. Dotykowy ekran  i czytelny interfejs ułatwiający programowanie urządzenia.
  5. Niewielka waga i rozmiary, które sprawiają, że urządzenie jest mobilne.
  6. Łatwy i szybki montaż, który można w pełni samodzielnie wykonać. Nasze grzejniki można zarówno zawiesić na ścianie, jak i postawić na nóżkach. Wszystko zależy od osobistych preferencji estetycznych (aranżacji wnętrz, koloru ścian) oraz warunków mieszkaniowych  (metrażu pomieszczenia).
  7. Nowoczesny, elegancki design, który sprawia, że grzejniki TERMOGLASS z powodzeniem mogą stanowić element dekoracyjny aranżacji wnętrza. Modele dostępne w kolorze czarnym oraz białym.
  8. Niska cena.

 

Grzejniki olejowe – seria COMFORT

Grzejniki (zwane też urządzeniami akumulacyjnymi) magazynują ciepło i stopniowo ogrzewają pomieszczenie nawet po wyłączeniu zasilania. Ze względu na to, że wolno się nagrzewają, ale też dłużej pozostają ciepłe, będą odpowiednie do pomieszczeń, w których mogą pracować dłużej np. magazyny pracownicze.

 

https://voltpolska.pl/dom-i-ogrod/2500w-wi-fi-smart-black-11-zeberek-grzejnik-elektryczny-olejowy.html

Najważniejsze zalety grzejników olejowych:

  1. Duża moc (2000W-3000W).
  2. Duża wydajność. Grzejniki przystosowane są do długiej pracy w dużych pomieszczeniach.
  3. Przydatne funkcje m.in. 3-stopniowa regulacja mocy grzania, termostat elektromechaniczny.
  4. Zabezpieczenie przed przegrzaniem.
  5. Cicha praca.
  6. Izolowany uchwyt ułatwiający przenoszenie.
  7. Konstrukcja zbliżona do klasycznych grzejników żeberkowych, dzięki czemu są wygodniejsze w czyszczeniu niż grzejniki konwektorowe.
  8. Retro design w stylu lat 50., 60. i 70. XX.

 

Moc – jak dobrać odpowiednią moc grzejnika?

Moc grzejnika jest ważnym parametrem wpływającym na jego efektywność. Im urządzenie ma wyższą moc, tym szybciej jest gotowe do pracy i może ogrzać większe pomieszczenie. Aby dobrać optymalną moc grzejnika elektrycznego do ogrzania określonej powierzchni, można skorzystać z prostego i praktycznego wzoru:

PG (Powierzchnia grzewcza) x P (powierzchnia pomieszczenia) = Moc grzejnika

Przykładowo:

Przyjmijmy, że zapotrzebowanie grzewcze na każdy metr kwadratowy pomieszczenia o wysokości 2,8 metra wynosi 85W (m.in. w nowych, lepiej ocieplonych budynkach). My potrzebujemy ogrzać średniej wielkości salon o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Mnożymy zapotrzebowanie grzewcze (85W) i powierzchnię pomieszczenia:

85Wx20m = 1700W

Zatem w naszym salonie powinniśmy umieścić grzejnik o mocy 1700W.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Kontakt

INFOLINIA - (58) 500-85-62

Poniedziałek - Piątek | 9:00 - 16:00

--

1. Dział handlowy

2. Pomoc techniczna

3. Reklamacje

4. Rozliczenia i finanse

5. Wysyłki

6. KsięgowośćZapytania hurtowe - HURT VOLT POLSKA

hurt@voltpolska.plDział handlowy - KRZYSZTOF

sales@voltpolska.plDział handlowy - PRZEMEK

przemek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - BARTEK

bartek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - DAMIAN

damian@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - KAROL

karol@voltpolska.plReklamacje i serwis

dominik@voltpolska.pl

patryk@voltpolska.plSerwis

serwis@voltpolska.plDział produktowy i marketing

noemi@voltpolska.pl

marek@voltpolska.pl