Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Aktualności
1303

Jak wykorzystać przetwornicę solarną do grzania wody?

Jak wykorzystać przetwornicę solarną do grzania wody?

2023-05-261303

Przetwornica solarna GREEN BOOST MPPT 3000 (120-350VDC) to urządzenie podobne do standardowej przetwornicy napięcia, której głównym zadaniem jest przekształcanie prądu stałego na prąd zmienny o napięciu 230V. Jest jednak bardziej zaawansowana technicznie, specjalnie zaprojektowana i zoptymalizowana do współpracy z panelami słonecznymi (PV). Wykorzystuje energię słoneczną generowaną przez panele solarne do zasilania różnych urządzeń, takich jak m.in. bojlery elektryczne, grzejniki, maty elektryczne, ogrzewanie podłogowe.

Funkcje i cechy przetwornicy solarnej GREEN BOOST MPPT 3000:

  1. Przekształcanie prądu stałego na prąd zmienny: Przetwornica solarna przyjmuje prąd stały generowany przez panele słoneczne i przekształca go w prąd zmienny, który jest potrzebny do zasilania urządzeń.
  2. Zaawansowane funkcje i cechy techniczne, które umożliwiają optymalne wykorzystanie energii słonecznej: Urządzenie optymalizuje pracę paneli słonecznych poprzez śledzenie punktu maksymalnej mocy (Maximum Power Point Tracking - MPPT). MPPT pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej energii słonecznej i uzyskanie jak największej wydajności systemu fotowoltaicznego.
  3. Monitorowanie i kontrola: Przetwornica solarna jest wyposażona w funkcje monitorowania i kontroli, które pozwalają na śledzenie wydajności systemu fotowoltaicznego. Czytelny wyświetlacz LCD informuje m.in. o prądzie oraz napięciu generowanym przez panele solarne, całkowitej energii wyprodukowanej w danym dniu oraz poprzednim. Wychwytuje też informacje o mogących zaistnieć nieprawidłowościach typu zbyt wysokie lub niskie napięcie.

                                                 https://voltpolska.pl/fotowoltaika/przetwornice-solarne/

Jak dobrać odpowiednią moc przetwornicy?

Aby dobrać odpowiednią moc przetwornicy należy na początku oszacować indywidualne zapotrzebowanie energetyczne. Przeanalizować zużycie energii na podstawie zasilanych urządzeń. Należy też uwzględnić straty w systemie oraz zapewnić rezerwę energii w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych poprzez dodanie około 20% do oszacowanego zapotrzebowania. Ten dodatkowy zapas mocy pomoże w zabezpieczeniu dostaw energii nawet w przypadku zmniejszonej wydajności paneli słonecznych.

Gdzie można zastosować przetwornicę solarną?

Dzięki niskiej wadze, niedużym rozmiarom, mobilności przetwornica solarna do grzania wody GREEN BOOST MPPT 3000 ma szerokie zastosowanie, zarówno w domu, jak i w plenerze. Urządzenie jest bardzo przydatne podczas podróży zwłaszcza w przypadku kamperów, przyczep kampingowych czy jachtów, gdzie dostęp do tradycyjnego źródła zasilania może być ograniczony. Przetwornica solarna może również być wykorzystywana jako awaryjne źródło zasilania w przypadku braku dostępu do tradycyjnej sieci energetycznej. W takiej sytuacji, jeśli tylko jest dostęp do słońca można skorzystać z energii słonecznej do naładowania urządzeń elektrycznych.

Jak wykorzystać przetwornicę solarną do grzania wody?

Przetwornica solarna GREEN BOOST MPPT 3000 ma szerokie zastosowanie jednak ze względu na ograniczoną moc nie nadaje się do zasilania większych urządzeń typu lodówki, czy telewizory. Z powodzeniem jednak można zastosować ją do podgrzania wody w bojlerze. W jaki sposób?

  1. Panele słoneczne: Podłącz odpowiednią liczbę paneli słonecznych (od 4 do 9 sztuk) o napięciu roboczym około 32V do przetwornicy, aby uzyskać wystarczającą moc.
  2. Urządzenie do grzania wody (bojler): Podłącz do przetwornicy urządzenie do grzania wody. W trakcie pracy przetwornicy prąd wytwarzany w panelach zostanie zamieniony na prąd przemienny i zasili nasze urządzenie grzewcze. Podłączenie bojlera do przetwornicy solarnej wymaga jednak uwzględnienia kilku czynników, takich jak m.in. moc bojlera, zgodność techniczna z przetwornicą:
  • Moc bojlera: Sprawdź, jaka jest maksymalna moc bojlera, czyli ile energii elektrycznej jest wymagane do podgrzewania wody. Upewnij się, że przetwornica solarna ma wystarczającą moc wyjściową, aby zasilić bojler.
  • Zgodność techniczna: Sprawdź, czy przetwornica solarna jest kompatybilna z bojlerem pod względem interfejsu elektrycznego i parametrów technicznych. Przetwornica powinna być przystosowana do pracy z bojlerem i zapewniać odpowiednie zabezpieczenia, takie jak regulacja temperatury i ochrona przed przegrzaniem.

 

Menu

Menu

Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Kontakt

INFOLINIA - (58) 500-85-62

Poniedziałek - Piątek | 9:00 - 16:00

--

1. Dział handlowy

2. Pomoc techniczna

3. Reklamacje

4. Rozliczenia i finanse

5. Wysyłki

6. KsięgowośćZapytania hurtowe - HURT VOLT POLSKA

hurt@voltpolska.plDział handlowy - KRZYSZTOF

sales@voltpolska.plDział handlowy - PRZEMEK

przemek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - BARTEK

bartek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - DAMIAN

damian@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - KAROL

karol@voltpolska.plReklamacje i serwis

dominik@voltpolska.pl

patryk@voltpolska.plSerwis

serwis@voltpolska.plDział produktowy i marketing

noemi@voltpolska.pl

marek@voltpolska.pl