Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Aktualności
515

Akcesoria do akumulatorów zasilania awaryjnego

Akcesoria do akumulatorów zasilania awaryjnego

2023-07-18515

Akumulatory oraz zasilacze to dwa główne elementy zastawu zasilania awaryjnego. To ich działanie umożliwia ciągłość pracy naszej domowej infrastruktury w przypadku braku prądu. Dzięki temu urządzenia RTV-AGD, sprzęt elektroniczny i inne urządzenia mogą nadal funkcjonować bez przerwy. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku urządzeń wymagających nieprzerwanego zasilania, takich jak np. serwery, monitoring, czy systemy alarmowe.

Głównym zadaniem akumulatora/ów w systemie zasilania awaryjnego jest dostarczenie energii elektrycznej w momencie awarii prądu z sieci zasilającej. Do zadań zasilacza awaryjnego należy z kolei przetworzenie napięcia stałego z akumulatorów na napięcie zmienne 230V. Jest to napięcie wymagane do zasilania i działania naszych domowych urządzeń RTV-AGD oraz sprzętu elektronicznego.

Akcesoria potrzebne do akumulatorów w zasilaniu awaryjnym

Aby nasz zestaw zasilania awaryjnego dobrze funkcjonował oprócz akumulatora oraz zasilacza musimy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria.

Wśród najważniejszych akcesoriów do akumulatorów znajdują się m.in.

1. Regulatory solarne MPPT: Niedużych rozmiarów urządzenia, które służą do ładowania akumulatorów z podłączonego zestawu paneli słonecznych w instalacjach fotowoltaicznych. Zapewniają ochronę przed nadmiernym rozładowaniem lub przeładowaniem akumulatorów. Monitorują i kontrolują proces ładowania, aby zapobiegać uszkodzeniom akumulatorów i maksymalizować ich żywotność. Najważniejszą zaletą regulatora solarnego jest jednak wykorzystywana w codziennej pracy technologia MPPT. Regulatory śledzą punkty mocy maksymalnej na panelu solarnym tzw. Maximum Power Point Tracking (MPPT), dzięki czemu ich wydajność, sprawność sięga 98%.

https://voltpolska.pl/fotowoltaika/regulatory-solarne-mppt/

2. Prostowniki akumulatorowe: Prostowniki służą do ładowania i ochrony akumulatorów zasilania awaryjnego. Aby zapewnić prawidłowe ładowanie akumulatora należy wybrać taką ładowarkę, która będzie z nim kompatybilna pod względem m.in. typu i pojemności akumulatora, napięcia i prądu ładowania. Dobrze, jeśli prostownik posiada zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem, przegrzewaniem, czy odwróconą polaryzacją.

https://voltpolska.pl/akumulatory-i-prostowniki/prostowniki-akumulatorowe/

3. Balansery AKU PROTECT: W wypadku łączenia akumulatorów 12V w układy 24V lub 48V bardzo przydatne są niewielkie balansery ACU PROTECT. Do czego służą?

  • Wyrównują napięcia w poszczególnych ogniwach w zestawach akumulatorów. Zapobiegając różnicom napięcia chronią akumulatory przed nieprawidłowym działaniem.
  • Optymalizacja pracy akumulatorów: Balancery AKU PROTECT monitorują napięcie w poszczególnych ogniwach i automatycznie dostosowują prąd ładowania i rozładowywania w celu utrzymania równowagi napięcia. Dzięki temu akumulatory pracują w optymalnych warunkach, co przyczynia się do wydłużenia ich żywotności.


4. Kable do łączenia akumulatorów żelowych i AGM:

  • Przekrój kabla: Kable do łączenia akumulatorów żelowych i AGM mają duży przekrój, który pozwala na przepływ większej ilości prądu. Jest to istotne w przypadku akumulatorów o wysokiej pojemności.
  • Zakute końcówki: Kable są wyposażone w odpowiednio zakute końcówki. Zapewnia to pewne i trwałe połączenie między kablem, a akumulatorem i efektywny przepływ prądu.
  • Łączenie równoległe: Kable do łączenia akumulatorów żelowych i AGM są stosowane do łączenia akumulatorów w układzie równoległym. Łączenie równoległe pozwala na zwiększenie pojemności akumulatorów, co przedłuża czas pracy systemu zasilania awaryjnego.
  • Łączenie szeregowe: Kable mogą być również wykorzystywane do łączenia akumulatorów w układzie szeregowym w celu uzyskania wyższych napięć. Na przykład, łączenie dwóch akumulatorów 12V w układzie szeregowym daje napięcie 24V, a łączenie czterech akumulatorów daje napięcie 48V.

Elementy, które odgrywają ważną rolę w prawidłowym działaniu i konfiguracji całego systemu zasilania awaryjnego jak m.in.

  • Wyświetlacz LCD to przydatne narzędzie do wyświetlania informacji o stanie akumulatora m.in. napięcia, poziomie naładowania.
  • Obudowa jest elementem, który chroni akumulator m.in. przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, czy i innymi czynnikami zewnętrznymi. Nasze obudowy wykonane są z solidnego materiału – polipropylenu, dzięki któremu akumulatory można z powodzeniem umieszczać pod ziemią.
  • Drobne elementy jak m.in.
    • Złącza terminali to punkty, gdzie przewody są podłączane do akumulatora. Mogą być złącza śrubowe, sprężynowe. Solidne złącza terminali zapewniają pewne i trwałe połączenie elektryczne.
    • Klemy akumulatorowe to elementy, które służą do podłączania przewodów zasilających do akumulatora. Mogą być klemy śrubowe lub sprężynowe. Ważne jest, aby klemy były solidne i dobrze zabezpieczone, aby zapewnić niezawodne połączenie i minimalizować ryzyko przypadkowego odłączenia.
    • Konektory są używane do połączenia różnych komponentów systemu zasilania awaryjnego, takich jak zasilacze, czy panele słoneczne.
    • Śruby motylkowe są przydatne przy montażu i demontażu akumulatorów oraz innych elementów systemu zasilania awaryjnego. Dzięki specyficznej konstrukcji można je łatwo odkręcać i zakręcać ręcznie, bez konieczności użycia narzędzi.

Menu

Menu

Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Kontakt

INFOLINIA - (58) 500-85-62

Poniedziałek - Piątek | 10:00 - 16:00

--

1. Dział handlowy i realizacja zamówień

2. Dział techniczny

3. Reklamacje i serwis

4. Rozliczenia i windykacja

Zapytania hurtowe - HURT VOLT POLSKA

hurt@voltpolska.pl

Dział handlowy - KRZYSZTOF

sales@voltpolska.pl

Dział handlowy - PRZEMEK

przemek@voltpolska.pl

Dział handlowy i pomoc techniczna - BARTEK

bartek@voltpolska.pl

Dział handlowy i pomoc techniczna - DAMIAN

damian@voltpolska.pl

Dział handlowy i pomoc techniczna - KAROL

karol@voltpolska.pl

Reklamacje i serwis

dominik@voltpolska.pl

patryk@voltpolska.pl

Serwis

serwis@voltpolska.pl

Dział produktowy i marketing

noemi@voltpolska.pl

marek@voltpolska.pl