Nietypowe zastosowanie przenośnego magazynu energii TRAVEL POWERBOX
Nietypowe zastosowanie przenośnego magazynu energii TRAVEL POWERBOX
Nasze mobilne magazyny energii TRAVEL POWERBOX przeznaczone są do ładowania urządzeń elektronicznych w terenie m.in. podczas podróży samochodem, czy pociągiem, na kempingach, na łodziach, jachtach.
Czy można zastosować je do fotowoltaiki balkonowej?
Nasz demiurg od zasięgów Arek Derlukiewicz z 4nrgy technologie twierdzi, że tak :)
Zasada działania całej instalacji fotowoltaicznej na balkonie pozostaje taka sama, jak na dachach, czy gruncie. Składa się z paneli solarnych PV, inwertera solarnego oraz kabli przyłączeniowych. Można rozważyć poniższe opcje:
ON-GRID:
Instalacja jest połączona z publiczną siecią energetyczną. Oznacza to, że energia wyprodukowana przez panele słoneczne może być wykorzystywana bezpośrednio w mieszkaniu, ale także przekazywana z powrotem do sieci w przypadku nadprodukcji. Popularna opcja w blokach mieszkalnych gdzie konieczne jest zgłoszenie instalacji do lokalnego dostawcy energii, a także zamontowanie specjalnego licznika dwukierunkowego, który mierzy zarówno pobór energii, jak i przekazywanie jej do sieci.
OFF-GRID:
Instalacja nie jest połączona z publiczną siecią energetyczną i działa niezależnie od niej. W tym przypadku energia słoneczna przechowywana jest w akumulatorach i może być wykorzystywana bezpośrednio przez mieszkańców budynku. Opcja szczególnie przydatna w przypadku awarii zasilania lub gdzie dostęp do publicznej sieci energetycznej jest utrudniony.
Arek Derlukiewicz w filmie „Super Prosty Zestaw Fotowoltaiczny” proponuje zestaw na balkon złożony z paneli, odpowiedniego mocowania i właśnie naszego magazynu energii TRAVEL BOX w miejsce inwertera.
Jak to działa? Jakie panele i moc? Co daje nam zastosowanie magazynu energii? Na co zwrócić uwagę przy instalacji?
Wszystkiego dowiecie się z filmu Arka :)
Nasze przenośne magazyny energii znajdziecie tu:
https://voltpolska.pl/zasilanie-awaryjne/przenosne-magazyny-energii-travel-powerbox/