Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Aktualności
1396

Jak działają lampy solarne?

Jak działają lampy solarne?

2022-08-091396

Lato w pełni sprzyja wypoczywaniu na łonie przyrody, plaży, czy jeziorem. Dobrym sposobem na regenerację sił jest też relaks we własnej przestrzeni ogrodowej. To świetne miejsce do organizowania przyjęć, spotkań rodzinnych, zabaw dla dzieci. Co spowoduje, że będą to niezapomniane, urokliwe chwile? Jednym ze sposobów jest odpowiednio dobrane oświetlenie w postaci lamp solarnych. Od naszych osobistych preferencji i gustów estetycznych oczywiście oraz wielkości i kształtu ogrodu będzie zależał dobór modeli. Warto poświęcić trochę czasu na przemyślenie koncepcji aranżacyjnej – jaki kształt, kolor, w jakim miejscu ogrodu powinny być umieszczone lampki solarne. Mamy szansę w ten sposób stworzyć zjawiskową przestrzeń i klimatyczny nastrój. Delikatne białe światło wydobędzie z mroku wszystkie najważniejsze elementy – rośliny dekoracyjne, fontanny, oczka wodne, kwietniki.

Główne cechy lamp solarnych

Oświetlenie solarne to lampy w różnym kształcie i kolorze, które mogą oświetlić każdy zakątek ogrodu. Głównymi cechami są m.in. energooszczędność, długa żywotność, łatwość montażu. Lampki solarne wychwytują energię słoneczną, magazynują ją w akumulatorze, dzięki czemu nie musimy ponosić kosztów instalacji przewodów elektrycznych. Możemy je umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie w zależności od upodobań. Dioda LED zapewnia długą żywotność urządzeniom oraz sprawia, że są przyjazne dla środowiska (nie zawiera rtęci, innych szkodliwych dla środowiska substancji). Nasze lampy solarne z serii m.in. PIONNER, JOCKER wykonane są też z trwałych tworzyw typu ABS, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne (deszcz, wilgoć), uszkodzenia mechaniczne, drgania, wstrząsy, upadki. Nie wymagają więc częstej konserwacji ani wymiany, obniżając w ten sposób koszty użytkowania. Warto tylko pamiętać, aby chować lampki w pomieszczeniu w okresie zimowym, żeby nie uległy uszkodzeniu na mrozie.

Jak działają lampy solarne?

Oświetlenie solarne (m.in. seria PIONNER, JOCKER) składa się z:

  • Panelu solarnego (polikrystaliczne panele solarne z wysoką wydajnością ładowania oraz odpornością na deszcz)
  • Diody LED
  • Akumulatora

Zasady działania lamp solarnych są bardzo proste i ekologiczne. W ciągu dnia lampki solarne pochłaniają energię słoneczną i zamieniają ją w energię elektryczną za pomocą panelu solarnego. Energia magazynowana jest do zmroku w akumulatorze. Wieczorem światło włącza się automatycznie, rozświetlając nastrojowo nasz ogród, taras. Nie ma konieczności korzystania z sieci energetycznej, bo oświetlić dowolne miejsce w ogrodzie. Długość oświetlenia solarnego wynosi od 5 godzin do 20. Urządzenia działają trochę mniej efektywnie w mniej nasłonecznione, pochmurne dni. Bardzo praktyczną funkcją jest czujnik ruchu. Jeśli potrzebne jest światło tylko wówczas kiedy jesteśmy w pobliżu, można właśnie z niego skorzystać. Warto tylko pamiętać, że do prawidłowej pracy oświetlenia z czujnikiem ruchu potrzebna jest wolna przestrzeń, by rosnące w pobliżu rośliny nie zakłóciły pracy lampek. Lampy wyposażone w tę funkcję znajdą zastosowanie w dużych ogrodach, na tarasach.

 

https://voltpolska.pl/fotowoltaika/pioneer-120-lampa-solarna-panel-10w-12000mah-pilot-i-czujnik-ruchu.html

Lampy solarne – jak wyczarować urokliwą i stylową przestrzeń?

Lampki solarne, dzięki swoim cechom wizualnym podniosą walory estetyczne właściwie każdej przestrzeni ogrodowej. Seria ściennych lamp PIONNER VOLT Polska – w geometrycznym kształcie, w eleganckim czarnym kolorze to idealny wybór dla wszystkich miłośników nowoczesnego stylu w ogrodzie. Jeśli często organizujemy spotkania towarzyskie, warto też zainwestować w wiszące lampki solarne. Można je powiesić na tarasie, na barierkach balkonu, na ogrodowym drzewie lub ogrodzeniu.

Inne sposoby na aranżacje ogrodową z wykorzystaniem lampek solarnych to m.in.

  • Na tarasie, balkonie lub werandzie
  • W drzwiach prowadzących do ogrodu lub zawieszone na drzewach, ogrodzeniu
  • Ustawienie wzdłuż ścieżek, alejek, podjazdów
  • Podkreślenie elementów małej architektury ogrodowej oraz oczek wodnych
  • Uzupełnienie kompozycji roślinnych

Menu

Menu

Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.

Kontakt

INFOLINIA - (58) 500-85-62

Poniedziałek - Piątek | 9:00 - 16:00

--

1. Dział handlowy

2. Pomoc techniczna

3. Reklamacje

4. Rozliczenia i finanse

5. Wysyłki

6. KsięgowośćZapytania hurtowe - HURT VOLT POLSKA

hurt@voltpolska.plDział handlowy - KRZYSZTOF

sales@voltpolska.plDział handlowy - PRZEMEK

przemek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - BARTEK

bartek@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - DAMIAN

damian@voltpolska.plDział handlowy i pomoc techniczna - KAROL

karol@voltpolska.plReklamacje i serwis

dominik@voltpolska.pl

patryk@voltpolska.plSerwis

serwis@voltpolska.plDział produktowy i marketing

noemi@voltpolska.pl

marek@voltpolska.pl