Przetwornica IPS 500 PLUS 24V

IPS500P24

Elektroniczna przetwornica napięcia IPS 500 PLUS 24V służy do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów i instalacji samochodowych o napięciu stałym 24V. Przetwornice doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci energetycznej.

Więcej szczegółów

Pliki do pobrania


Elektroniczna przetwornica napięcia IPS 500 24V służy do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów i instalacji samochodowych o napięciu stałym 24V. Przetwornice doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci energetycznej.

Przetwornice serii IPS wytwarzają na wyjściu tzw. sinusoidę modyfikowaną. Jest to napięcie przemienne o przebiegu prostokątnym, którego wartość skuteczna jest identyczna, jak wartość skuteczna przebiegu sinusoidalnego występującego w sieci energetycznej. Dzięki zastosowaniu takiej metody generowania napięcia, możliwe jest znaczne ograniczenie ceny i zwiększenie bezawaryjności całego urządzenia.

W zestawie okablowanie do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej.

Moc całkowita500 W
Moc znamionowa250 W
Napięcie akumulatora24 V
Napięcie wejściowe21 V - 31 V
Napięcie wyjściowe225 V - 235 V
Częstotliwość napięcia wyjściowego50 Hz (+- 2 Hz)
Sprawność przy pełnym obciążeniu> 92 %
Próg zadziałania zabezpieczenia podnapięciowego21.4 V (+- 0.6 V)
Dopuszczalna temperatura pracy-10 ⁰C - 40 ⁰C
Kabel z wtykiem do zapalniczkiTak
Gniazdo USB 5 VTak