Przetwornica IPS 600 LED 12V

3IPS060012

Elektroniczna przetwornica napięcia IPS 600 LED 12V służy do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów i instalacji samochodowych o napięciu stałym 12V. Przetwornice doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci energetycznej.

Więcej szczegółów


Elektroniczna przetwornica napięcia IPS 600 LED 12V służy do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów i instalacji samochodowych o napięciu stałym 12V. Przetwornice doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci energetycznej.

Przetwornice serii IPS wytwarzają na wyjściu tzw. sinusoidę modyfikowaną. Jest to napięcie przemienne o przebiegu prostokątnym, którego wartość skuteczna jest identyczna, jak wartość skuteczna przebiegu sinusoidalnego występującego w sieci energetycznej. Dzięki zastosowaniu takiej metody generowania napięcia, możliwe jest znaczne ograniczenie ceny i zwiększenie bezawaryjności całego urządzenia.

Przetwornica wyposażona jest w czytelny i kolorowy wyświetlacz, dzięki, któremu można odczytać podstawowe parametry pracy (m.in.: napięcie zasilania, moc podłączonego obciążenia oraz poziom naładowania akumulatora) oraz mocne gniazdo USB 2A 5V przeznaczone do szybkiego ładowania podłączonych urządzeń.

W zestawie okablowanie do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej i akumulatora.

Moc całkowita600 W
Moc znamionowa300 W
Napięcie akumulatora12 V
Napięcie wejściowe10.5 V - 15.5 V
Napięcie wyjściowe225 V - 235 V
Częstotliwość napięcia wyjściowego50 Hz (+- 2 Hz)
Sprawność przy pełnym obciążeniu> 92 %
Próg zadziałania zabezpieczenia podnapięciowego10.7 V (+- 0.3 V)
Dopuszczalna temperatura pracy-10 ⁰C - 40 ⁰C
Gniazdo USB5V 2A